Projektowanie stron

projektowaniestronProjektowanie stron Projektowanie stron internetowych w dzisiejszych czasach stało się bardzo popularne. Wystarczy wejść w wyszukiwarkę i wpisać jakąkolwiek frazę związaną z tworzenie takich stron. W ciągu kilku sekund wyszuka nam cały ogrom agencji reklamowych, kreatywnych a także masę prywatnych osób, które się tym zajmują. Większość z nich to samouki i na takich trzeba bardzo uważać przy powierzaniu zleceń. Jeżeli trafimy na kogoś, kto umie jedynie podstawy, to oczywiście nie sprosta naszym oczekiwaniom. Tacy ludzie najczęściej tworzą strony na darmowych szablonach ogólnie dostępnych z darmowymi modułami. Strony te niczym nie przyciągają ani nie zaskakują. W tworzeniu witryny Internetowej bardzo ważne jest jej projekt.

Cały projekt szablonu jest robiony na prośbę klienta. To on wyznacza kolorystkę i grafikę jaka ma być użyta przy jego tworzeniu. Dopiero wtedy taki projektant przygotowuje kilka propozycji z czego klient wybiera jedną, nanoszone są ewentualne poprawki i tworzona jest strona Internetowa. Kolejnym bardzo ważnym elementem przy projektowaniu i tworzeniu stron internetowych jest odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych modułów, zdjęć , tabel i tekstu na stronie. Istnieje naprawdę wiele konfiguracja w jakich można umieścić zwykłe menu nie wspominając o zdjęciach i tabelach. Zwykle człowiek odpowiedzialny za stworzenie strony trzyma się wytycznych podanych przez klienta.

W czym zwykle projektowane są takie strony internetowe? Istnieje bardzo wiele systemów zarządzania treścią od gotowych szablonów w Joomli, wordpressie przechodząc do autorskich CMS ? ów. Najczęściej strony tworzone są od podstaw, czyli z napisaniem całego skryptu strony. Gotowych szablonów używają ludzie, którzy chcą mieć jedynie prostą , tanią, informacyjną stronę. W przypadku tworzenia dużych portali społecznościowych lub sklepów internetowych trzeba zaprojektować całą stronę od podstaw. W takim przypadku najlepiej jest skorzystać z usług doświadczonych kreatorów stron. Będziemy mieli pewność, że strona nie została skopiowana, będzie w pełni funkcjonalna i sprosta naszym oczekiwaniom.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.